• Żulobiznes

Dla zarejestrowanych
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Dostępność Średnia dostępność
Zostaw telefon

GRA DLA DOROSŁYCH ŻULOBIZNES + KIELISZKI

GRA PLANSZOWA ŻULOBIZNES Z KIELISZKAMI TOWARZYSKA

Sęp kasę, pij wódeczkę i otwieraj meliny jak prawdziwy żul biznesmen, ale uważaj, bo możesz trafić za to do wytrzeźwiałki. Wygrywa ten, kto ma jednocześnie najlepszą głowę do interesów i do picia. Gra żulobiznes to towarzyska gra imprezowo-alkoholowa, przeznaczona dla 2-6 dorosłych graczy. Nazwy miejscowości w grze są inspirowane prawdziwymi nazwami miejscowości w Polsce.

Zestaw zawiera:

- planszę

- banknoty

- karty własności

- karty poleceń

- kieliszki

- pionki

- kostkę

Instrukcja:

Na początku gry każdy z graczy otrzymuje 300$ od banku, dzięki temu w czasie gry można otwierać meliny w dowolnych miejscowościach. Kiedy gracz stanie na polu oznaczonym nazwą miejscowości, może za odpowiednią kwotę otworzyć melinę. Gdy w czasie gry trafisz na czyjąś melinę, jesteś w gościach i pijesz banie. Jeżeli trafisz na własną, dostajesz od banku pieniądze w ilości wymienionej na akcie własności. Jeżeli gracz nie ma pieniędzy może na drodze licytacji sprzedać swoją dowoloną melinę.

Kiedy gracz zatrzyma się się na polu oznaczonym skup, który nie należy do nikogo może również go nabyć - wówczas otrzymuje akt własności. Będąc w czyimś skupie płacisz właścicielowi 50$. W skupie się nie pije. Gracz posiadający wszystkie skupy może nabyć zakład utylizacji, wówczas zatrzymanie się innego gracza na którymkolwiek skupie sprawia, że pobyt tam kosztuje 200$. Będąc we własnym skupie dostajesz od banku zawsze 50$, nawet gdy posiadasz zakład utylizacji.

Jeżeli nie masz pieniędzy, zawsze możesz wysępić. Sępienie polega na rzucie kostką, ile oczek wypadnie tyle pijesz i tyle dostajesz od banku, 1 to 100$, 2 to 200$,... 6 to 600$. Sępić możesz tylko wtedy, gdy przejdziesz przez pole start. Dodatkowo po zatrzymaniu na polu " podnieś kartę" możesz wyciągnąć kartę Sęp, dzięki której możesz obsępić pozostałych graczy z kasy.

Jeżeli nie chcesz pić płacisz komuś 200$ aby wypił za Ciebie, jeżeli nikt nie chce za Ciebie wypić płacisz 200$ do banku.

Gdy trafisz do wytrzeźwiałki, pozostali piją twoje zdrowie i śpiewają Ci "sto lat", obowiązkowo - bez możliwości wykupienia. Pobyt w tym zacnym hotelu kosztuje Ciebie 200$ (płacisz do banku).

Szpital - przy najbliższej dowolnej okazji opuszczasz 1 kolejkę, ponieważ "lekarz Ci zabronił"

Jeżeli jesteś w więzieniu, nie pobierasz opłat za postój i nie uczestniczysz w piciu przez 2 kolejki.

Wygrywa ten, kto jest w stanie cieszyć się z wygranej i posiada największy kapitał wliczając w to gotówkę jak i meliny po cenie zakupu. Poczuj się jak Żul Biznesmen !

GRA PLANSZOWA ŻULOBIZNES Z KIELISZKAMI TOWARZYSKA Producent PROPAGANDA
GRA PLANSZOWA ŻULOBIZNES Z KIELISZKAMI TOWARZYSKA Nazwa Żulobiznes